poniedziałek, 26 stycznia 2015

Podsumowanie akcji „List do Świętego Mikołaja”.

        Akcja „List do św. Mikołaja” staje się powoli lubońską tradycją. Dzięki Państwa zaangażowaniu, już po raz czwarty, Samorządowe Forum Obywatelskie mogło przeprowadzić akcję - w tym roku prezenty otrzymało 26 dzieci.
         Zgodnie z założeniami, dzieci z lubońskich szkół podstawowych napisały list do św. Mikołaja, w którym opisały swoje marzenie. Czuwały nad tym panie pedagog z lubońskich szkół, które wytypowały po 5 potrzebujących dzieci z czterech szkół oraz pomagały w pisaniu listów (szczególnie sześciolatkom). Następnie listy zostały zamieszczone na stronie Samorządowego Forum Obywatelskiego: www.forumobywatelskie.org. W tym roku informację o akcji zamieściliśmy również na facebooku. Marzenia były różne, proszono o ubrania, buty, zabawki, gry, plecaki słodycze, itp. Kilkoro dzieci poprosiło również o prezenty dla swojego rodzeństwa, dlatego ostatecznie 26 osób zostało obdarowanych w tegorocznej akcji.     Po opublikowaniu listów zaczęli się zgłaszać darczyńcy, którzy chcieli zrealizować dziecięce marzenia.
Po raz kolejny mogliśmy liczyć na te same osoby i przedsiębiorstwa, niektórzy już czwarty rok z rzędu zaangażowali się w pomoc dzieciom w tej formie. Serdeczne podziękowania składamy więc dla naszych stałych darczyńców oraz osób, które włączyły się po raz pierwszy:
1.       Grupa Akropol Inwestycje.
2.       Biuro Rachunkowe Grade Profit.
3.       Drukarnia Wieland.
4.       Karolina Kołodziejczak i Marcin Chrzanowski.
5.       E. M. Nowak.
6.       Natalia Gargulińska – Smoczyńska.
7.       Małgorzata Matysiak.
8.       Irena Gierach.
9.       Magdalena Kleczewska.
10.   Katarzyna Ekwińska.
11.   Tomasz Borko.
12.   Ewa Humerczyk.
13.   Izabela Polichnowska.
14.   Asia, Paweł i Bartuś .
15.   M&L.
16.   Monika i Przemek.
17.   Zarząd i członkowie Samorządowego Forum Obywatelskiego.
18.   5-ciu Mikołajów, który postanowili pozostać anonimowi.
19.   Panie pedagog z lubońskich podstawówek oraz p. Małgorzata Szajek, która koordynowała kontakt z pedagogami.
Bez wymienionych osób i firm nie udałoby się obdarować dzieci, dla których często był to jedyny prezent na Święta. Po zgromadzeniu wszystkich prezentów, kilkoro radnych SFO z pomocą małych elfów, rozwiozło paczki do domów dzieci. Dzieci, jak i rodzice, często z niedowierzaniem przyjmowały wizytę elfów. Szczególnie cieszyło się rodzeństwo, które nie pisało listów, a również otrzymało drobne lub większe upominki. Reakcja dzieci była szczera i pokazała, że takie działania są potrzebne i przynoszą dużą radość obdarowanym. Dlatego w imieniu swoim i w imieniu dzieci dziękujemy serdecznie, jednocześnie zapraszając Państwa do udziału w akcji w przyszłym roku.

Zarząd i radni Samorządowego Forum Obywatelskiego.