czwartek, 17 stycznia 2013

Janusz Karwat; Tomasz Błaszak; Dominika Barabas i Luboński Klub Biegacza - to kandydaci zgłoszeni przez Forum do nagrody Siewca Roku 2012


Na ostatnim zebraniu zarządu SFO oprócz spraw bieżących, zadań do realizacji w 2013 roku, podjął decyzję o propozycji zgłoszenia kandydatów w miejskim konkursie Siewca Roku 2012. Wśród zgłoszonych znalazły się następujące osoby:
  • w kategorii życie publiczne: prof. dr hab. Janusz Karwat - lubonianin, propagator wiedzy o udziale Lubonian w Powstaniu Wielkopolskim, członek Rady Programowej Lubońskiego Uniwersytetu III Wieku, wykładowca akademicki, członek wielu gremiów eksperckich z zakresu standardów naukowych, oraz historii najnowszej 
  • w kategorii kultura: Dominika Barabas - Lubonianka, dla której muzyka, animacja zespołu Formoza są ważną częścią życia artystycznego. Zdobywczyni wielu nagród krajowych festiwali. 
  • w kategorii sport: Luboński Klub Biegacza - to co zrobili w ciągu ostatnich dwóch lat jego członkowie mogło się udać tylko i wyłącznie dzięki ponad-politycznej pasji biegania, chęci działania na rzecz miasta, pracy za przysłowiowe "Bóg zapłać". Propagują aktywny styl życia, są rozpoznawalni nie tylko w Luboniu, ale również na krajowych maratonach. Wszędzie występują w żółtych koszulkach na których dumnie wypisana jest nazwa naszego miasta. Organizatorzy 3. w Polsce Biegu Niepodległości. 
  • w kategorii biznes: Tomasz Błaszak - za sponsoring Lubońskiego, który ostro pnie się w tabelach III ligi. Dzięki nim do Lubonia zawitała Wisła Kraków i mimo porażki Lubońskiego, o naszym nieście było głośno. Za animowanie kibiców i propagowanie zasad biznesu odpowiedzialnego społecznie. 
Mam nadzieję, że nasze kandydatury zostaną wyłonione jako zwycięzcy konkursu Siewca Roku 2012.

Zachęcamy do głosowania na te osoby. Wyniki rywalizacji zostaną podane podczas gali Siewca Roku 2012 w dniu 8 lutego br. 
Zarząd SFO