piątek, 2 lutego 2024

Chcę dalej być Burmistrzem Lubonia - będę kandydowała w tegorocznych wyborach samorządowych

Miasto Luboń to moje miejsce na ziemi - mówiłam tak, gdy po raz pierwszy starałam się o stanowisko Burmistrza i mówiłam tak, gdy ubiegałam się o reelekcję. Tutaj mieszkam od urodzenia, tutaj chodziłam do szkoły, tu się wychowałam, tu jest moja rodzina. 

Traktuję Luboń jak dom, nasz wspólny dom.

Praca na rzecz Lubonia i Was, daje mi zarówno satysfakcję, jak i energię do działania w kolejnych latach. Dlatego też, chciałabym oficjalnie ogłosić, że będę ubiegała się o stanowisko Burmistrz Miasta Luboń w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia tego roku.

Przyznam, że mijająca kadencja nie była łatwa, a jako włodarze Miasta musieliśmy mierzyć się z trudnymi zdarzeniami: najpierw z pandemią koronawirusa, a później z wojną w Ukrainie. Wydarzenia te przyczyniły się do wzrostu inflacji, która nie tylko dotknęła prywatne gospodarstwa, ale także poważnie wpłynęła na budżet Miasta. Dodatkowo zmiany podatkowe, doprowadziły do ograniczenia źródła dochodów naszego samorządu. Mimo tych trudności, udało nam się utrzymać, a nawet przyspieszyć tempo niektórych inwestycji w Luboniu. Wiele z nich było możliwe do zrealizowania dzięki dofinansowaniom – w ciągu dwóch kadencji pozyskaliśmy na nie ponad 94 miliony złotych. 

Aby przypomnieć, jak Luboń zmienił się w ciągu ostatnich 9 lat, pozwólcie, że wymienię najważniejsze inwestycje:

  • budowa nowego budynku Przedszkola nr 1,
  • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4, 
  • budowa parkingu Park&Ride przy dworcu kolejowym, 
  • budowa al. Jana Pawła II, ul. Wschodniej, ul. Rydla, ul. Długiej, ul. Brzozowej, ul. Jaśminowej, ul. Juranda, ul. Wierzbowej, ul. Chabrowej, ul. Tuwima, ul. Cichej, budowa odcinka ul. Kurowskiego i ul. Dojazdowej, remont ul. Kościuszki, remont części ul. Żabikowskiej,
  • zagospodarowanie Wzgórza Papieskiego, m.in. skatepark,
  • powstanie nowych boisk sportowych, placów gier i zabaw, plaży miejskiej, skwerów i zieleńców,
  • zakup 13 nowych autobusów,
  • budowa nowych mieszkań socjalnych i komunalnych, 
  • powstanie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Wsparcia i Pomocy Rodzinie.

Dzięki uzyskanym dotacjom już niedługo rozpoczniemy prace przy budowie ulic Buczka i Żeromskiego oraz dokończymy brakujące fragmenty ulic Kurowskiego i Przemysłowej. W drugiej połowie tego roku rozpoczniemy budowę ul. Nowiny, poprzez ułożenie na niej płyt betonowych. Na wszystkie te inwestycje mamy  zarezerwowane środki w budżecie Miasta. 
Zdaję sobie sprawę z tego, że lista ta nie wyczerpuje wszystkich potrzeb jakie mamy, jako mieszkańcy Lubonia.

Zapewniam Was jednak, że w trzeciej kadencji nie zamierzam zwolnić tempa i zrealizuję plany inwestycyjne i projekty społeczne, nad którymi już pracujemy. 

Dziękuję Wam za dotychczasową współpracę - to zaszczyt dla Was pracować. Liczę na Wasze wsparcie 7 kwietnia podczas wyborów samorządowych. Jestem przekonana, że wspólnie zdziałamy jeszcze więcej.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń