wtorek, 25 lutego 2020

Rowery Miejskie wracają do Lubonia!

25 lutego 2020 r. w siedzibie Urzędu Miasta Luboń podpisano umowę z firmą Nextbike na obsługę systemu Lubońskiego Roweru Miejskiego. Operator uruchomi już w najbliższą niedzielę, czyli 1 marca cztery istniejące stacje LRM doskonale znane już mieszkańcom Lubonia. Stacje znajdują się przy Rondzie Żabikowskim, os. Lubonianka, Al. Jana Pawła II oraz przy Dworcu PKP.

Docelowo system Lubońskiego Roweru Miejskiego będzie liczył 10 stacji. 1 maja 2020 r. uruchomione zostaną trzy kolejne stacje zlokalizowane w Parku Siewca, przy Zespole Szkół w Luboniu oraz na placu Edmunda Bojanowskiego. W 2021 roku trzy stacje zostaną uruchomione w rejonie ulicy Targowej, LOSiRu oraz przy Ośrodku Kultury. Każda z nowych stacji wyposażona zostanie w terminal umożliwiający wypożyczenie roweru, 12 stojaków oraz 8 rowerów.

Warto dodać, że system Lubońskiego Roweru Miejskiego jest kompatybilny z systemem Poznańskiego Roweru Miejskiego i Komornickim Systemem Rowerowym. Takie rozwiązanie pozwala wypożyczyć rower w Luboniu i oddać go na stacji w Poznaniu lub na odwrót.