piątek, 17 sierpnia 2018

Jestem wśród tych, którzy dbają o środowisko! Kampania społeczna

Jestem wśród tych, którzy dbają o środowisko!

Forum Obywatelskie Luboń wraz z Burmistrz Małgorzatą Machalską zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta, którym leża na sercu sprawy ich najbliższego otoczenia do wzięcia spraw w swoje ręce!W ostatni piątek sierpnia zapraszamy na Zakończenie lata na plaży miejskiej w Luboniu, podczas którego każdy z mieszkańców, który przyniesie co najmniej 10 plastikowych nakrętek, otrzyma niepowtarzalną, specjalnie dla Was zaprojektowaną, torbę z logo i hasłem akcji – Jestem wśród tych, którzy dbają o… środowisko.

Maruderów i spóźnialskich, bądź tych, którzy zamiast plaż preferują bardziej zacienione przestrzenie, zapraszamy 2 września od godziny 14 na Piknik w Wiśniowym Sadzie, podczas którego również będziemy rozdawać torby. Torby, które oprócz tego, że mogą przydać się podczas codziennych zakupów lub weekendowych pikników, są także zaproszeniem kierowanym do mieszkańców Miasta, by wspólnie z członkami FOL faktycznie dołączyli do tych, którzy dbają o środowisko.

Okazją do tego będzie udział w ogólnoświatowej, jubileuszowej Akcji Sprzątania świata, która w tym roku przebiega pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA” i odbywać się będzie w dniach 21-23 września.

My zapraszamy każdego mieszkańca Lubonia, aby posprzątał wraz z nami swoją najbliższą okolicę.
22 września (sobota), o godzinie 10:00 będziemy czekać na mieszkańców:
Lasku – przy pomniku Siewcy – posprzątamy Kocie Doły,
Lubonianki – przy mostku ul. Łącznik – posprzątamy brzegi potoku Junikowskiego,
Żabikowa – na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Nad Żabinką – posprzątamy brzegi Żabinki,
Starego Lubonia – na Plaży Miejskiej – posprzątamy brzeg Warty.


Zapraszamy całe rodziny! Zapewniamy worki i rękawice, miłą atmosferę, w razie niepogody coś ciepłego do picia, w przypadku wrześniowego upału – chłodną wodę mineralną.

Jak nietrudno się domyślić cała akcja jest pretekstem do zwrócenia naszej uwagi na najbliższe otoczenie. Wspólnie tworzymy to Miasto, kształtujemy jego przestrzeń, chcemy, aby było nam w niej jak najwygodniej i jak najprzyjemniej. Często na lokalnych forach wymiany opinii pojawiają się głosy, że jakieś tereny są niezadbane, uschnięte drzewa nie wycięte w porę, trawniki skoszone zbyt wcześnie, zbyt późno, albo nie skoszone wcale, psie odchody jak zawsze nie na miejscu, a kosze na śmieci nie wszystkim po drodze. Nie da się być w kilku miejscach jednocześnie, nie da się również zapłacić za coś więcej niż się ma. Może zatem warto pomóc sobie i innym, aby pokazać, że nie zawsze publiczne niezadowolenie jest najlepszym sposobem wywołania zmian. Nie bójmy się wziąć odpowiedzialności także za nasze słabsze strony i wspólnie pokażmy, że dbamy o środowisko naszego Miasta. Worki do selektywnej zbiórki, rękawice i wspólna praca nasz to pierwszy, mały krok na drodze do zmiany.

Nieśmiało informujemy przy tym, że Jestem wśród tych, którzy dbają o… środowisko, to dopiero pierwszy z naszych pomysłów. :) Mamy ich więcej i nie zawahamy się ich użyć, jeszcze w tym roku! Śledźcie zatem uważnie nasz fejsbukowy profil i stronę internetową www.forumobywatelskie.org, bo chcemy, abyście i Wy byli z nami wśród tych, którzy dbają o…