wtorek, 7 stycznia 2014

Podsumowanie akcji „List do Świętego Mikołaja”.Już trzeci rok z rzędu Samorządowe Forum Obywatelskie organizuje akcję pn. „List do Św. Mikołaja”. W roku 2011, dzięki pomocy Państwa, udało się obdarować 21 dzieci, rok temu było to 22 dzieci, natomiast w roku 2013 prezenty otrzymało aż 36 dzieci.
            Zgodnie z założeniami akcji, dzieci z lubońskich szkół podstawowych napisały list do św. Mikołaja, w którym opisały swoje marzenie. Czuwały nad tym panie pedagog z lubońskich szkół, które wytypowały uczestników akcji oraz pomagały w pisaniu listów (szczególnie sześciolatkom). Następnie listy zostały zamieszczone na stronie Samorządowego Forum Obywatelskiego: www.forumobywatelskie.orgMarzenia były rozmaite, proszono o ubrania, buty, zabawki, podręczniki, gitarę, sanki, słodycze, itp. Kilkoro dzieci poprosiło również o prezenty dla swojego rodzeństwa, dlatego ostatecznie 36 osób zostało obdarowanych w tegorocznej akcji.   Po opublikowaniu listów zaczęli się zgłaszać darczyńcy, którzy chcieli zrealizować dziecięce marzenia. Pozytywnym zaskoczeniem było to, że po raz trzeci z rzędu w akcję angażowały się te same osoby oraz przedsiębiorstwa, pojawili się też nowi Mikołaje. Chciałabym w tym miejscu serdecznie Państwu podziękować - nie tylko za zakup prezentów - ale też za ogromne zaangażowanie swojego czasu i energii w spełnianie dziecięcych marzeń. Nasi Mikołaje wykazali wiele serca i starania, aby dziecko otrzymało właśnie to, o co prosiło. Janusz marzył o dresie Lecha, ponieważ nie było Jego rozmiaru, Państwo Agnieszka i Adrian zamówili go u producenta. Pani Marzena spełniła wszystkie marzenia Gabrysia i Wiktora, chociaż chłopcy oczekiwali, że Mikołaj przyniesie tylko jeden prezent z listy. Państwu Agacie i Łukaszowi w spełnieniu marzenia o dinozaurach, pomagał ich mały synek, który, tak jak Zbyszek, jest zapalonym paleontologiem. Pan Dariusz, po raz kolejny ogromnie wsparł akcję wybierając do zakupienia prezenty dla 12 dzieci. Pani Monika i pani Aleksandra kilkakrotnie kontaktowały się, aby kupić dla Łukasza i Szymona dokładnie takie rzeczy, które będą im pasowały. Pani Ania stworzyła z prezentu dla Hani małe dzieło sztuki. Angażowali Państwo swoich znajomych i przyjaciół. W realizację marzenia dodatkowego, które pojawiło się w ostatnim tygodniu akcji, włączyli się też lubońscy radni, nie tylko z Samorządowego Forum Obywatelskiego – jeśli chodzi o pomoc dzieciom, nieważne są bowiem preferencje polityczne – liczy się tylko dobre serce. Marzenie dodatkowe udało nam się zrealizować również dzięki pomocy lubońskiej firmy, która podarowała rodzeństwu piękne telefony.
            Po zgromadzeniu wszystkich prezentów, kilkoro radnych SFO z pomocą małych elfów, rozwiozło paczki do domów dzieci. Reakcja dzieci na otrzymane prezenty była bardzo wzruszająca, a radość towarzysząca przekazywaniu prezentów ogromna i szczera.        
            Aby takie przedsięwzięcie udało się zrealizować, potrzebne jest zaangażowanie i mobilizacja wielu ludzi. Dlatego chciałybyśmy podziękować zarówno paniom pedagog z lubońskich szkół, jak i św. Mikołajom, którymi w tym roku byli (podpisy zaproponowane przez darczyńców):          
 1.  Małgorzata i Adam.
 2. Gosia i Bartek.
 3. Hanna i Paweł.
 4. Monika i Przemek.
 5. Magda, Ewa i Leszek.
 6. Maciej K.
 7. Paweł i Asia z Poznania.
 8. Agata i Łukasz - rodzice małego paleontologa i Polki.
 9. Witek z Poznania, wraz z rodzicami.
 10. Aleksandra Kolanowska.
 11. Emilia i Michał Nowak.
 12. Karolina Kołodziejczak i Marcin Chrzanowski.
 13. Natalia Gargulińska – Smoczyńska
 14. Biuro Rachunkowe ANAX Lidia Mniszak
 15. Grupa Akropol Inwestycje.
 16. casusBTL.
 17. Luvena S.A.
 18. Stowarzyszenie Poznan – Atlanta sMBA
 19. Radni Miasta Luboń
 20. 4-ch Mikołajów, który postanowili pozostać anonimowi.
            W imieniu swoim i w imieniu dzieci dziękujemy serdecznie, jednocześnie zapraszając Państwa do udziału w akcji w przyszłym roku.

koordynatorki akcji: Małgorzata Matysiak i Małgorzata Machalska
radne Samorządowego Forum Obywatelskiego.