poniedziałek, 30 maja 2011

Forum i Burmistrz nie zapominają o problemie stref lotów F-16

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Luboń Dariusza Szmyta w ostatni piątek 27 maja w godzinach popołudniowych w Urzędzie Miasta w Luboniu odbyło się ponad godzinne, wyjazdowe posiedzenie Poselskiego Zespołu ds. Lotnictwa. Burmistrz Szmyt od początku swej drugiej kadencji podejmował liczne działania celem zwrócenia szczególnej uwagi na nieuregulowaną sprawę stref lotów F-16. Na początku marca br posłowie zrzeszeni w Zespole ds. Lotnictwa otrzymali opracowany spis dotychczasowych działań w tym temacie. Burmistrzowie wrócili do tematu podczas Światowego Dnia Walki z Hałasem obchodzonego na koniec kwietnia każdego roku.
Ponownie zwrócili uwagę, że nowe orzecznictwo sądów niejednoznacznie wypowiada się w kwestii stref lotów F-16. Z tymi wszystkimi problemami zgłaszanymi przez naszych mieszkańców mogli się zapoznać posłowie podczas ubiegłotygodniowego spotkania. W wystąpieniu otwierającym spotkanie Burmistrz podkreślił wagę sprawy i cel spotkania. Nie jest nim bynajmniej postulat zamknięcia ważnego z punktu widzenia kraju obiektu lotniczego, lecz unormowanie na stałe zasad sąsiedztwa z naszym miastem i gminami ościennymi. Podczas spotkania Posłowie wysłuchali głosu mieszkańców oraz mogli zapoznać się z pomysłami Burmistrza i jego zastępców na uregulowanie tej sprawy. Do tych podstawowych zaliczyć należy: konieczność nowelizacji ustawy Prawo o ochronie środowiska w zakresie norm hałasu oraz nadanie trybu administracyjnego procedurze odszkodowawczej.

„Władze samorządowe Lubonia nie stoją z założonymi rękoma w sprawie lotów F-16. Jesteśmy wspierani przez posłów i senatorów Rzeczypospolitej, którzy w naszymi imieniu podejmują działania w tym temacie. (...)Cieszę się, że w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich szczebli samorządowych. To znaczy, że doceniają wagę sprawy i wyrażają gotowość współpracy z nami.” powiedział Burmistrz podczas krótkiej konferencji prasowej po zakończonym spotkaniu.

O dalszych działaniach Burmistrza i Radnych Forum ws stref lotów F-16 czytaj na naszej stronie

Radni FOL