poniedziałek, 19 sierpnia 2019

„Jestem wśród tych, którzy dbają o środowisko”


Stowarzyszenie Forum Obywatelskie Luboń zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Jestem wśród tych, którzy…”.

W sierpniu i wrześniu ubiegłego roku spotykaliśmy się z Państwem w gościnnych progach Plaży Miejskiej i Wiśniowego Sadu. Zachęcaliśmy do używania wielorazowych toreb, które rozdawaliśmy w zamian za plastikowe nakrętki. Hasło „Jestem wśród tych, którzy dbają o środowisko” spotkało się z Państwa przychylnym przyjęciem, podobnie jak cała akcja. Do dziś spotykamy mieszkańców używających wielorazowych toreb z tym przesłaniem, co bardzo nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że warto podejmować takie inicjatywy.


Wiosenne miesiące powitaliśmy wraz Miastem Luboń i Stowarzyszeniem Pozytywny Luboń włączając się w organizację Lubońskich Dni Zdrowia. To wówczas gościł w naszym Mieście specjalistyczny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym wykonywano bezpłatne badania przesiewowe dla dzieci. Stowarzyszenie Forum Obywatelskie Luboń przygotowało z tej okazji upominki dla wszystkich przebadanych dzieci w postaci książeczek z hasłem „Jestem wśród tych, którzy dbają o zdrowie”. Także ta akcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem, pozostawiając po sobie trwały ślad w dziecięcych biblioteczkach.
Pod koniec tegorocznego lata zapraszamy ponownie. Tym razem czekać będziemy na Państwa 1 września podczas EkoPIKNIKU w Wiśniowym Sadzie. Ta coroczna tradycja ekologicznych spotkań w sąsiedztwie NCL-u nabiera coraz większego rozmachu. Tym razem, oprócz upominków od Forum Obywatelskiego Luboń, które będzie można odebrać na naszym stoisku, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w „Ekowarsztatach Szyciowych”. Zaprosiliśmy do współpracy organizatorkę warsztatów odbywających się cotygodniowo w Ośrodku Kultury w Luboniu, Urszulę Frąckowiak. Pokaże ona jak w prosty sposób można samemu uszyć torbę na zakupy lub przygotować wielorazowy woreczek na warzywa i owoce z niepotrzebnej firanki. Udział w warsztatach, podobnie jak przygotowane dla Państwa upominki, są całkowicie bezpłatne. Jedyne o co prosimy, to zabranie ze sobą niepotrzebnych nakrętek, które po ich zebraniu, podobnie jak w zeszłym roku, przekażemy lubońskiej organizacji lub stowarzyszeniu. Każdy będzie mógł otrzymać maksymalnie dwa woreczki, bez względu na ilość przekazanych nakrętek, tak, aby mogło z tej okazji skorzystać jak najwięcej lubonian. Warsztaty natomiast to okazja sprawdzenia swoich umiejętności krawieckich bądź ich podniesienia. Uszycie torby z pomocą pani Uli to około 45 minut. Warto skorzystać, bo takie własnoręcznie wykonane, a do tego przydatne pamiątki, cieszą najbardziej. Zapraszamy od 14:00 w okolice stoiska Forum Obywatelskiego Luboń na kolejną edycję akcji „Jestem wśród tych, którzy… dbają o środowisko”