niedziela, 14 lipca 2013

Interpelacja w sprawie natężenia ruchu drogowego przy przejeździe kolejowym na ul. DworcowejW związku z zamknięciem dla ruchu samochodowego odcinka ul. Dworcowej, (w  kontekście budowy kolektora sanitarnego), można zauważyć zwiększone natężenie ruchu na przejeździe kolejowym przy d. WPPZ. W tym miejscu tworzą się korki potęgowane przez utrudnione włączanie się do ruchu samochodów w ul. Armii Poznań.

Obecna sytuacja pozwala zoobrazować jak będzie wyglądać natężenie ruchu na tym przejeździe po zamknięciu przejazdu przy ul. Ogrodowej, co czeka nas po modernizacji i dostosowaniu do prędkości 160 km/h linii E-59 na odcinku Poznań - Wrocław. W kontekście tych faktów proszę o odpowiedź na następujące pytania:

- czy Miasto zamierza wystąpić do PKP oraz Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Poznaniu z wnioskiem o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Armii Poznań i przejazdu kolejowego z ul. Dworcowej, co niewątpliwie pomogłoby kierowcom próbującym włączyć się do ruchu w ul. Armii Poznań?

- czy przy okazji przebudowy linii kolejowej istnieje szansa na podwyższenie wiaduktu przy ul. Powstańców Wlkp,  i właściwe jego oznakowanie?Małgorzata Matysiak
Radna SFO