środa, 2 stycznia 2013

Podsumowanie akcji „List do Świętego Mikołaja”.

zgromadzone prezenty
W ubiegłym roku Samorządowe Forum Obywatelskie zorganizowało akcję „List do Świętego Mikołaja”. W wyniku zaangażowania się wielu ludzi o dobrych sercach, udało się podarować wymarzone prezenty dla 22 dzieci.

W tym roku, już w październiku na stronie www.forumobywatelskie.org informowaliśmy Państwa, że przygotowujemy się ponownie do przeprowadzenia akcji. Akcja polegała na zrobieniu paczki dla potrzebujących dzieci z lubońskich szkół podstawowych. Dzieci zostały wybrane przez szkolnych pedagogów i każde z nich napisało list do Świętego Mikołaja, w którym określiło, co chciałoby dostać pod choinkę. Marzenia były rozmaite: zabawki, ubrania, gitara, książki, gry, słodycze, itp.

Listy były dostępne na naszej stronie internetowej od listopada 2012 i już od pierwszego dnia, kiedy zostały opublikowane, zaczęli się zgłaszać darczyńcy, którzy chcieli zrealizować dziecięce marzenia. Zgłosili się zarówno mieszkańcy Lubonia, jak i Poznania, czy ościennych gmin, w gronie Mikołajów znaleźli się także Państwo Karolina i Marcin z dalekiej Kopenhagi.Ideą akcji było to, aby Św. Mikołaj spełnił konkretne marzenie dziecka, opisane w liście. Jeśli było ich kilka w jednym liście – czasem zgłaszały się dwie lub trzy osoby do zrobienia takiej paczki. Jeden z naszych Mikołajów spełnił marzenia aż 8 dzieci.

Po zgromadzeniu wszystkich prezentów, kilkoro członków Samorządowego Forum Obywatelskiego rozwiozło paczki do domów dzieci. Reakcja dzieci na otrzymane prezenty była wzruszająca, a radość ogromna i szczera.

Nie udałoby się nam tego dokonać, gdyby nie pomoc wielu ludzi – naszych Mikołajów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za bezinteresowną pomoc i niezwykłe zaangażowanie w przeprowadzenie tej akcji. Sam pomysł na „List do Świętego Mikołaja” byłby niczym, gdyby nie Wasza chęć spełniania dziecięcych marzeń i hojność. Darczyńcami – Świętymi Mikołajami - były osoby prywatne i prawne (podpisy są zaproponowane przez Darczyńców):
 1. Marzena Roszyk. 
 2. Hanna Wieland. 
 3. Emilia i Michał Nowak. 
 4. Karolina Kołodziejczak i Marcin Chrzanowski. 
 5. Dariusz Szmyt. 
 6. Małgorzata Matysiak. 
 7. Natalia Gargulińska – Smoczyńska. 
 8. Samorządowe Forum Obywatelskie. 
 9. Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzata Machalska. 
 10. nomos ZMIERCZAK ZAPADKA ŻUBKA Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów spółka partnerska. 
 11. Grupa Akropol Inwestycje. 
 12. Dariusz Walczak.
 13. Katarzyna, Waldemar i Franciszek. 
 14. Monika i Przemo. 
 15. Małgorzata. 
 16. Maciej K. 
 17. Magdalena K. 
 18. Paweł P. 
oraz 9-ciu Św. Mikołajów, który postanowili pozostać anonimowi.

Serdeczne podziękowania należą się również p. Małgorzacie Szajek oraz lubońskim pedagogom za pomoc w zgromadzeniu listów dzieci. Do zobaczenia za rok, podczas kolejnej edycji „Listu do Świętego Mikołaja”!

Zarząd i Radni Samorządowego Forum Obywatelskiego