czwartek, 9 sierpnia 2012

Wygraj atrakcyjne nagrody z Samorządowym Forum Obywatelskim!

Jesteś miłośnikiem przyrody, bądź doskonale znasz gwarę poznańską? A może Twoją pasją jest fotografia? Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zapraszamy 1 września br. na stoisko Samorządowego Forum Obywatelskiego przy Hali widowiskowo-sportowej Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Kołłątaja 2. Z okazji Dni Lubonia przygotowaliśmy wiele atrakcji dla Mieszkańców.Konkursy dla dzieci
Najmłodszych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Luboń w moich oczach”. W godzinach od 14.00 do 18.00 na naszym stoisku dzieci będą mogły wykonywać rysunki prezentujące nasze miasto – jego historię, życie codzienne, walory przyrodnicze lub krajobrazowe. Autorzy najlepszych prac zostaną obdarowani upominkami. Ponadto o godzinie 15.00 najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przyrody. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na temat środowiska naturalnego – troje najlepszych zawodników otrzyma nagrody rzeczowe.

Konkurs dla dorosłych
Znasz znaczenie słów takich jak: petronelka, kluft, leberka czy nyrol? Jeżeli tak to zapraszamy do wykazania swojej znajomości gwary poznańskiej. O godzinie 16.30 rozpocznie się konkurs „Blubry bez poruty”. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe.

„Luboń w obiektywie”
Jeśli masz w domu aparat fotograficzny to weź udział w konkursie fotograficznym „Luboń w obiektywie”. Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do fotografów amatorów, bez ograniczeń wiekowych. Celem konkursu jest przedstawienie przez autora własnego i osobistego wizerunku Lubonia ujęcie jego zalet, zwrócenie uwagi na problemy miasta etc. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział? W godzinach od 14.00 do 18.00 należy przynieść na nasze stoisko jedną niepublikowaną i nie wystawianą wcześniej fotografię (w dowolnym formacie), wykonaną na terenie naszego Miasta. Tematyka konkursu jest dowolna. Na fotografiach mogą zostać przedstawieni Mieszkańcy Lubonia, środowisko przyrodnicze, zabytki, architektura, elementy infrastruktury i inne. Do fotografii powinna być dołączona karta zgłoszenia, w której należy czytelnie podać imię, nazwisko, tytuł zdjęcia, miejsce jego wykonania. Fotografie w formie elektronicznej nie będą przyjmowane!

Na najlepszych fotografów-amatorów czekają cenne nagrody rzeczowe: m.in. drukarka przeznaczona do wydruku fotografii, ramki cyfrowe, książki o fotografii, czy albumy do zdjęć.

Więcej informacji telefonicznie 692-118-020 lub emailowo: forumobywatelskie.lubon@gmail.com.
Regulamin konkursu fotograficznego znajduje się tutaj. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Magdalena Woźniak-Patej
Przewodnicząca Samorządowego Forum Obywatelskiego